Pri vode


Obec Teplý vrch sa nachádza približne 14 kilometrov od Rimavskej Soboty. Rekreáčna oblast’ obkolesujúca vodnú nadrž patrí vd’aka najteplejšej vode na Sloven­sku k najobľúbenejším letným strediskám. Brehy nadrže obkolesuje piesok, kamienky aj zatrávnené plochy. Často je využívaná aj rybármi. Môžete sa zviest’ na výletnej lodi, požičat’ čln, vodný bicykel, na brehoch sú k dispozícii ihriská na tenis, plážový volejbal aj detské ihrisko. Počas sezóny sa tu konajú hudobné festivaly. Okolie nádrže je perfektne pripravené na turistiku i cykloturistiku. Nechýba pestrý výber stravovania aj ubytovania.


Najväčšou vodnou nádržou Slovenského raja je Palcmanská Maša. Na jej brehoch sa nachádza obec Dedinky ponúkajúca stravovacie a ubytovacie služby.Na výber tu máte rekreáčne aktivity, pre rybárov sú priamo v nádrži umiestnené zariadenia rybného hospodárstva. 


Skvostom Gemeru sú pramene jódovej vody, ktoré sú na Slovensku vel’mi zriedkavé a vzácne. Blahodárne účinky prírodnej jódovo-bromovej vody si môžete vyskúšat’ v kúpel’och Číž. Ich súčast’ou je liečivý prameň Hygiea, ktorý vd’aka vyššiemu obsahu jódu, brómu a solí patrí medzi najvzácnejšie v Európe. Využívaný je na pitné kúry. Kúpele Číž sa zameriavajú na liečbu ochorení nervových, gynekologických, pohybového a obehového ústrojenstva, chorôb z poruchy látkovej výmeny a z povolania. V ponuke sú procedúry ako vodoliečba, elektroliečba, minerálne kúpele, masáže či aj hipoterapia. K dispozícii je saunový či vodný svet, telocvičňa, fitness, bowling, minigolf, tenisový kurt aj hipoareál.Archív